293D474X9050B2T datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    293D474X9050B2T
  • Описание
    Sprague Electric 293D474X9050B2T Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD Capacitance: 0.47 uF Voltage Rating: 50 V ESR: 12 Ohms Tolerance: 10 % Case Code - in: 1411 Case Code - mm: 3528 Height: 2.1 mm Mfr Case Code: B Case Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Series: 293D Product: Tantalum Solid Standard Grade - Other Various Capacitance - nF: 470 nF Capacitance - pF: 470000 pF Dimensions: 1.9 mm W x 3.5 mm L Dissipation Factor DF: 4 Leakage Current: 0.5 uA Package / Case: 1411 (3528 metric) Ripple Current: 0.08 A Factory Pack Quantity: 2000 Termination Style: SMD/SMT